Nie robić zupełnie nic – oto jest wyzwanie

Autor:

Stop! Pozwól sobie na słodkie nic nierobienie. Co się stanie, jak te wszystkie sprawy poczekają do jutra? Czy świat się skończy, a życie rozsypie na kawałki? Mamy prawo do odpoczynku i bycia nie w formie. Przychodzi taki moment, że powinnyśmy posłuchać swoich wewnętrznych potrzeb, zamiast spełniać oczekiwania innych, którzy przyzwyczaili się do tego, że ich wyręczamy. Oto zadanie na weekend: nie robimy zupełnie nic, co „musimy”, „powinnyśmy”, „należy”, „trzeba”. Robimy za to wszystko, co naprawdę CHCEMY i POTRZEBUJEMY. Dzięki temu inni będą mieli szansę docenić jak bardzo się dla nich poświęcamy, ponieważ czegoś im zabraknie. Dbajmy o sobie. Nie bójmy się odpoczywać. Dajmy sobie wolne od wyolbrzymionych obowiązków.

Polecany artykuł

»

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ