Gdy opadną płatki

Autor:


Kiedy żyjesz z kimś długo…

„Są osoby, które nigdy nie wyznały, że były szczęśliwe, choć często opowiadały o tym, ile szczęścia miały w życiu. Większość ludzi cierpi w milczeniu, ponieważ żyje bez miłości. Nie są w stanie o tym rozmawiać. Zrezygnowali. Mówią wciąż to, co Andre ciągle słyszy od innych: Nie jest już wprawdzie tak wspaniale jak dawniej, ale to przecież normalne. Opadły płatki z kwiatu. To naturalna kolej rzeczy. (Michael L. Meller „Prawda zaczyna się we dwoje”)

 

 

Andre cierpi, ponieważ nie przeżył swojego życia. Musi  stale – i to z całą otwartością – stawiać sobie następujące pytanie: Dlaczego jestem z kimś tak długo, żyję z nim w jednym pokoju – a jednak go nie dostrzegam? Dlaczego nigdy go nie słuchałem?  Dlaczego nigdy nie byłem z nim tak naprawdę? Dlaczego na niewielkiej przestrzeni nocą i dniem żyliśmy obok siebie, ale nie z sobą?

 

Jeśli żyjesz z kimś długo, nieustannie słyszysz:

O co chodzi?! Nie jest już wprawdzie tak wspaniale jak dawniej, ale to przecież normalne. Opadły płatki z kwiatu. To naturalne kolej rzeczy.

 

Polecany artykuł

»

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ