Cisza przed burzą

Autor: Joanna Niedziela

W związku pojawiają się różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które mogą mu zagrażać. Jednym z nich, opisanym przez psychologa Bogdana Wojciszkę, jest pułapka bezkonfliktowości. Niezaprzeczalnie, sprzeczności oczekiwań i celów są nieuniknione między partnerami. Często jednak tłumimy je w sobie, ponieważ nie chcemy ranić drugiej osoby lub wywołać kłótni. Wydaje nam się, że unikanie konfliktów wzmocni związek, a nam zapewni święty spokój. Niestety prawda jest zupełnie inna. Ciągłe uciekanie od konfrontacji nie pomoże nam rozwiązać istniejącego problemu. Nie umacnia się także nasza umiejętność otwartego komunikowania własnych pragnień i oczekiwań – w konsekwencji przestajemy potrafić ze sobą rozmawiać. Ciągłe odraczanie wydaje nam się lepszym wyjściem niż krótkotrwała przykrość. Prowadzi ono jednak do pogorszenia relacji i nałożenia się na siebie wielu nierozwiązanych problemów oraz niespełnionych potrzeb. Nie dajmy się więc złapać w pułapkę chwilowej ulgi – mała nieprzyjemność wynikająca z poważnej rozmowy może uratować przyszłość związku.

Polecany artykuł

»

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ