Toksyczne namiętności

Autor: Susan Forward, Craig Buck

Jedno z najbardziej niebezpiecznych zachowań to obsesyjna miłość i podatność na rolę ofiary.

Dziedzictwem po toksycznych rodzicach jest między innymi skłonność do komplikacji związków emocjonalnych. Osoba dotknięta tego typu obsesją upokarza siebie i terroryzuje partnera, niszcząc w związku szczęście i intymność. Często kieruje się zazdrością, jest zaborcza,  stosuje szantaż, a także sięga po przemoc – zarówno psychiczną, jak i fizyczna. Partnerzy uwikłani w toksyczny związek zamieniają się nieustannie rolami prześladowcy, ofiary i wybawcy.

Ta znakomita książka pomaga rozpoznać obsesyjną miłość, pokazuje jak leczyć skłonność do niej i jak się przed nią chronić. Opisano tu metody postępowania i sposoby porozumiewania się, które pozwalają odzyskać kontrolę nad niszczącymi emocjami.

Susan Forward –to jedna z najbardziej znanych amerykańskich psychoterapeutek, autorka wielu bestsellerów, częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Jest zwolenniczką krótkoterminowej terapii skupiającej się na zmianie destrukcyjnych wzorców zachowań – nie leczy objawów, ale uzdrawia ich źródło.

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ