O sztuce miłości

Autor: Erich Fromm

Książka Fromma to osobisty doradca, pomocny w kwestii: jak żyć?

Atutem tej książki są ponadczasowe rozważania o istocie życia i miłości. Autor w prosty sposób stara się opowiedzieć o najważniejszej sile napędowej ludzkiej egzystencji – miłości. Skłania czytelnika do zastanowienia się nad wartością tego uczucia w kontekście własnego doświadczenia. To książka, do której chce się wracać zarówno w chwilach emocjonalnych kryzysów jak i poszukując odpowiedzi na filozoficzne pytania o sens ludzkiego życia. Autor nie prezentuje tu ani teorii osobowości, ani teorii popędów, choć niewątpliwie wspiera się o wieloletnią pracę, o rozległe dociekania prowadzone w tych dziedzinach.

Polecany artykuł

»

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ