Mężczyźni, którzy nie potrafią kochać

Jest księciem z bajki i… niechaj tam pozostanie.

Nieodwzajemniona miłość nie jest jedynie wspomnieniem z młodości. Wiele kobiet, także w dojrzałym wieku zakochuje się w mężczyznach, którzy na początku stwarzają pozory wielkiego zaangażowania w związek, by, upewniwszy się o odwzajemnionym uczuciu, upokorzyć partnerkę i w końcu ją porzucić.  Autorka kreśli portret mężczyzny cierpiącego na chroniczny lęk przed zaangażowaniem i pokazuje wiele przykładów działania uwodzicieli, którzy mają na celu tylko jedno – zdobyć kobietę, by w chwilę potem zostawić ją, razem z jej rodzącym się coraz większym uczuciem. ,,Uzależniacz’’ porzuci każdą partnerkę. Jego postępowanie jest objawem zaburzeń emocjonalnych których nie jest albo nie chce być świadomy. Książka pozwala spojrzeć z innej perspektywy na często niedorzeczne i sprzeczne zachowania mężczyzn kierujących się lękiem przed prawdziwą bliskością, zrozumieć mechanizmy ich działania. Autor, sam mający za sobą podobne doświadczenia, udziela praktycznych porad jak uniknąć wikłania się w romanse z góry skazane na niepowodzenie. Choć pozycja ta przedstawia jako uwodzicieli mężczyzn, warto zauważyć, że problem ten w obecnych czasach jest tak szeroki, iż dotyczy obu płci. Dlatego również powinni się z nią zapoznać mężczyźni łatwo wpadający w sidła uwodzicielek.

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - Jak sobie radzić z rozstaniem - Pomoc psychologiczna online