Kobieta i poczucie własnej wartości

Jest to książka-poradnik o kobiecym poczuciu własnej wartości, które jest kluczowe na każdej płaszczyźnie naszego życia – w rodzinie, pracy zawodowej czy relacjach międzyludzkich.  Jak podkreślają autorki, jest to książka również dla mężczyzn, którzy chcieliby lepiej zrozumieć swoje partnerki, a tym samym polepszyć jakość związku.

Książka pomaga przyjrzeć się stereotypom męskości i kobiecości, w jakie wszyscy jesteśmy uwikłani. Autorki zauważają, że stereotyp kobiecości, który nakłada na kobietę obowiązek bycia miłą, uprzejmą i pomocną dla innych, a nie myślącą o sobie i swoich potrzebach, a także fakt, że w naszej kulturze cechy męskie są wyżej cenione, niż cechy kobiece doprowadza do tego, że kobiety uzależniają się od związków i zatracają siebie, swoje prawdziwe emocje i potrzeby. Nie rozwijają zatem często swego potencjału, dbając głównie o zadowolenie innych (np. zgodnie ze stereotypem matki Polki).
W książce znajdziemy między innymi odpowiedź na pytanie dlaczego poczucie wartości jest tak ważne, porady jak rozwinąć w sobie zdrowy egoizm, zaakceptować swoje ciało, nawet wówczas, gdy nie możemy na nie patrzeć (tak, to jest możliwe!). Dowiemy się także, skąd wziąć odwagę, by wyzwolić się ze stereptypu kobiety niemogącej wyrazić swoich prawdziwych potrzeb i uczuć, oraz skąd wziąć odwagę, by czuć. Autorki piszą też, jak uwolnić się z tych emocjonalnych więzów, w które wtłoczyły nas kulturowe stereotypy, a także daje rady, jak zostać swoim własnym adwokatem. Książka pokazuje, jak wyzwolić w sobie spontaniczność, doznawać ekscytacji, sprawiać sobie prawdziwą przyjemność,  doceniać siebie i swoje sukcesy. Z tej lektury dowiemy się także, jak stać się dla siebie rodzicem, o jakim zawsze marzyliśmy.
Jest to właściwie poradnik dla każdego, gdyż pokazuje mechanizmy działania poczucia własnej wartości i jest niezwykle inspirujący do zmiany na lepsze i budowania swojego nowego, silnego poczucia własnej wartości.
Magdalena Łabieniec, psycholog-konsultant

Polecany artykuł

»

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ