Jedz, módl się i kochaj

Autor: Elizabeth Gilbert

Elizabeth Gilbert przed trzydziestką miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna kobieta: męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była ani szczęśliwa, ani spełniona. Przeżyła rozwód, ciężką depresję i nieszczęśliwą miłość. A potem zaczęła szukać siebie na nowo…

Cyt. recenzje z www.empik.com

MRoda 06 września 2010 Książka ta udowodniła mi że nigdy nie jest za późno żeby spełnić marzenia, nawet jeśli nie zdajemy sobie sprawy z tego jak głęboko w nas tkwią. Żyć chwilą, zostawić wszystko i zrobić coś tylko dla siebie – nawet jeśli wydaje nam się to wręcz niewykonalne.

Mirosława Pala 28 września 2010 Byłam w kinie, na początku oczywiście były reklamy i tam właśnie zobaczyłam zapowiedź filmu, wiedziałam juz, że muszę przeczytać książkę, zanim ten film trafi do kin. Czytam dużo i często jest ciekawa fabuła, ale napisana w nudny sposób, tutaj jest inaczej, książka zaciekawia, pokazuje jak odnaleźć siebie w ciężkich chwilach. Momentami komercyjne wydały mi sie pewne rzeczy, ale pomysł, wykonanie bardzo fajne. Najlepsze dla mnie była cześć o Indiach, chociaż, to pyszne jedzenie też naprawdę super!!

jovi 16 marca 2011 Książka nie należy do tych, które czytam „jednym tchem”. Tematyka rozwoju osobistego jest dosyć ciekawa, jednak ta książka po prostu momentami strasznie nudna. Za dużo opisu ciągle tych samych uczuć na rzecz akcji. Książka jest dla mnie warta przeczytania chociaż trzeba czasami uzbroić się w cierpliwość. Plusem jest przybliżenie filozofii wschodu i ducha odmiennych kultur.

Ines 02 lipca 2012 Akcja książki nie jest porywająca, to fakt, ale nie o to chodzi… „,Jedz…” jest podróżą duchową gdzie można odnaleźć cząstkę siebie i uczestniczyć w tym podróżowaniu, rozważaniach i rozwoju duchowym. Polecam szczególnie tym, którzy pogubili się gdzieś w życiu 🙂

emaz 28 czerwca 2011 Książka refleksyjna, pozwala zastanowić się nad życiem i jego wartościami. Akcja nie biegnie, tylko płynie powoli, uspokaja i wycisza. Polecam wszystkim zagubionym we współczesnym życiu, ale też i wszystkim szczęściarzom, którzy życiem potrafią się naprawdę cieszyć. Ma w sobie COŚ.

 

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ