Jak ocalić związek

Często zdarza się tak, że w naszym związku dochodzimy do momentu, kiedy musimy odpowiedzieć sobie na pytanie „Czy zostać, czy może odejść?”

Pytanie to powoduje poczucie dotkliwie odczuwalnego wewnętrznego konfliktu, a podjęcie ostatecznej decyzji może zająć całą wieczność.

Książka Jak ocalić związek została napisana w formie poradnika. W bardzo pomocny sposób przeprowadza czytelnika przez proces podejmowania tej trudnej decyzji. Składa się z trzech części. Część I: Twój związek pozwala na zdiagnozowanie trudności w relacji i na zastanowienie się jaki kształt przyjmuje ona w chwili obecnej. Pomocnym narzędziem jest również skala samooceny Jak ocalić związek. Dzięki niej łatwiej jest dostrzec, które obszary funkcjonowania wymagają największej pracy. Część II: Pokonać niezdecydowanie pomaga zmierzyć się z odpowiedzią na pytanie „Zostać, czy odejść?” Natomiast Część III: Skutki podjęcia decyzji pozwala przyjrzeć się perspektywie życia w związku i w pojedynkę.
Niewątpliwym atutem książki jest różnorodność ćwiczeń i zadań, które pomagają zrozumieć co się aktualnie dzieje, wsłuchać się w swoje emocje, myśli i pragnienia oraz poczuć się lepiej. Poradnik wzbogacają wypowiedzi par, studia przypadków oraz liczne pytania do rozważenia. Sam autor pisze: „Książka ta pomoże ci odnaleźć punkt widzenia, dzięki któremu dowiesz się, czy zmierzasz we właściwym kierunku, biorąc pod uwagę realia twojego związku. […] Co najważniejsze, ta książka jest o tobie i o związku, który przypuszczalnie stanowi kluczowy aspekt twojego życia. W optymistyczny i ciepły sposób podejmuje poważne i często kłopotliwe tematy. […] Głównym celem  Jak ocalić związek jest pomoc w odkryciu źródła siły do podejmowania ważnych życiowych decyzji – własnej wewnętrznej mądrości.”
Polecam tę pozycję nie tylko osobom doświadczającym trudności w związku, ale także tym, którzy próbują zrozumieć zachowanie partnera, wnikliwie analizują zakończony związek, a także usiłują pogodzić się z odczuwalnym rozpadem relacji bliskich osób.
oprac. Aneta Maj, psycholog-konsultant

 

 

Polecany artykuł

»

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - Jak sobie radzić z rozstaniem - Pomoc psychologiczna online