Mój ból

Dzień dobry,

znalazłem wasz portal i piszę… z rozpaczy…

Zostałem zdradzony, odrzucony, jestem zupełnie sam. Z niczym sobie już nie radzę.
Myślę coraz częściej, że jedynym rozwiązaniem jest odejście z tego świata na zawsze.

Mam 50 lat.

Adam

 

Dzień dobry Panie Adamie,

bardzo Panu dziękuję za napisanie tej wiadomości w tak trudnych chwilach, jakie Pan obecnie przeżywa. Zdrada, to drugi najbardziej destrukcyjny czynnik na skali przyczyn przeżywania silnego stresu.

Uczucia, które Pan opisuje: odrzucenie, poczucie beznadziejności i bezsilności są uczuciami zupełnie adekwatnymi do Pana przeżyć. Dość często pojawia się również lęk o przyszłość i brak wizji tejże przyszłości po tak wielkim zawodzie. Dominujące jest poczucie walącego się gruntu pod nogami i utraty istotnego w życiu filaru. Najchętniej chce się wtedy przestać czuć i jest się gotowym na wiele, żeby tylko już tak bardzo nie bolało.

Panie Adamie “odejście z tego świata”, jest niezwykle okrutną zemstą na samym sobie za krzywdzące zachowanie drugiej osoby a przecież istnieje życie po zdradzie, mimo że w tej chwili tak trudno je sobie wyobrazić. To życie należy na nowo poukładać. Czasem jesteśmy w stanie zrobić to sami, a czasem potrzebujemy drugiej osoby do pomocy. Najważniejsze jednak jest to, żeby dać sobie szansę i nie ulegać w chwili rozpaczy tak destrukcyjnym rozwiązaniom.

… Życie to największa i najcenniejsza wartość, jaką posiada człowiek…

Panie Adamie, gdyby zachciał Pan skorzystać, jestem gotowa pomóc Panu przejść przez tą stratę.

pozdrawiam,
psycholog – Agnieszka Kacpura

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - Jak sobie radzić z rozstaniem - Pomoc psychologiczna online