Kochamy za bardzo czy to źle ?

Dzień dobry,

przeczytałam Państwa artykuł    http://psychocentrum.pl/kochac-za-bardzo/  i chciałabym dopytać co jeśli obie osoby w związku “kochają za bardzo”?  W takiej sytuacji obie strony są chore, czy może wręcz przeciwnie, to dobrze świadczy o związku?  Myślę, że w tym wypadku, kiedy to uzależnienie jest z wzajemnością, nikt nad nikim się nie znęca, ani nie wykorzystuje. Jest więc coś w tym złego?

Monika

 

Pani  Moniko,

kochanie za bardzo to nic złego ogólnie rzecz ujmując. Osoby, które kochają za bardzo wyszły z domu z deficytami bliskości szeroko rozumianymi. I z tymi deficytami wchodzą w dorosłość, próbując budować związek/ związki. To co charakteryzuje osobę kochającą, to chociażby niedojrzałość emocjonalna, a także lęki. I skoro pisze Pani, że obydwoje jesteście osobami kochającymi za bardzo (z maila nie wynika, kto Państwa zdiagnozował) to sama Pani wie najlepiej jak wam się układa. Jeżeli jesteście zadowoleni z jakości związku to tylko trzeba się cieszyć. Ale jeżeli czyta Pani o kochaniu za bardzo i diagnozuje siebie i partnera, to dla mnie jest sygnał, że coś Panią niepokoi, że czegoś Pani szuka. Nie wiem czy odpowiedziałam na Pani pytanie, czy o to Pani chodziło. Jeżeli nie, proszę dopytywać dalej :).

serdecznie pozdrawiam,
Sylwia Krajewska

 

Polecany artykuł

»

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - Jak sobie radzić z rozstaniem - Pomoc psychologiczna online