Tego można się nauczyć

Asertywne zachowanie, to sposób na dobre samopoczucie i udane kontakty międzyludzkie. Opiera się ono na szacunku do siebie samego i do innych osób.

Osoba asertywna potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, a w kontaktach społecznych szanuje uczucia i prawa innych, a także wyraża otwarcie swoje poglądy, potrzeby oraz uczucia. Polega na komunikacji doprowadzającej dążącej do porozumienia obu stron i uwzględniającej potrzeby i prawa każdego rozmówcy. Panuje nad sytuacją i nad swoim ciałem oraz nie dopuszcza do urażania lub lekceważenia kogokolwiek.

 

Jeżeli masz trudności w odmawianiu

Boisz się konsekwencji i reakcji innych osób, lub obawiasz się swoich emocji i reakcji

Masz trudności w okazywaniu swoich emocji, bądź nie możesz znaleźć odpowiednich słów

To skutki zachowania nieasertywnego, które prowadzą do złego samopoczucia oraz kumulowania negatywnych emocji w sobie. Asertywność w związku dwojga ludzi, to podstawa zdrowej komunikacji. Rozwiązując konflikt z partnerem należy brać pod uwagę zarówno swoje zdanie, potrzeby i pragnienia jak i naszej drugiej połówki.

Pomyśl zatem, jak rozwiązujecie konflikty z partnerem oraz jak wygląda komunikacja między wami.

Czy szanujecie siebie nawzajem bez narzucania swojej woli? Czy może czujesz się zdominowana przez partnera i nie wiesz jak mogłabyś się „wyzwolić”?

 

Nikt nie rodzi się z umiejętnością asertywnego zachowania. Jest to umiejętność do opanowania. Jeżeli masz trudności w kontaktach społecznych spowodowanych brakiem stanowczości i chciałbyś nauczyć się identyfikować swój stan emocjonalny oraz wyrażać otwarcie  swoje uczucia i myśli w stosunku do innych zapraszamy na ciekawy warsztat: https://kochamzabardzo.pl/grupy/warsztatowe-spotkania-ze-soba

 

 

Podczas warsztatu nauczysz się:

  • Na czym polega asertywne odmawianie,
  • Jak wyrażać własne zdanie, uczucia i życzenia w      sposób stanowczy i jednocześnie nie raniący innych,
  • Jak przyjmować i wyrażać pochwały oraz krytykę,
  • Jak egzekwować swoje prawa i nie przekraczać      granic innych,

a zajęcia odbywają się w miłej, bezpiecznej atmosferze, gdzie możesz bez obaw ćwiczyć asertywne zachowanie wyrażając w ten sposób siebie.

Zapraszają Kamila Pasternak, psycholog i Michał Rolirad, prawnik

 

 

 

 

 

Polecany artykuł

»

Jeżeli poruszany problem dotyczy Ciebie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontakuj sie z nami.

Napisz na: psycholog@kochamzabardzo.pl
lub zadzwoń: +48 501 695 159

Zobacz też:

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - Jak sobie radzić z rozstaniem - Pomoc psychologiczna online