Okiem eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…  Znajdź chwilę, by przeczytać, zastanowić się, zweryfikować lub ocenić zagadnienia, o których piszemy by móc potem przełożyć je na swoje życie

TOKSYCZNY ZWIĄZEK - W toksycznym związku nie ma mowy o partnerstwie. 
Od czego zacząć by w związku było lepiej? - Istnieje kilka złotych zasad, które polecamy.
Polubić siebie - Polubienie siebie zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy za sobą trudną przeszłość jest procesem.
Zdrada nie pozostawia złudzeń - Problem zdrady dotyka zarówno osobę zdradzaną, jak i zdradzającą. Każde z nich cierpi inaczej.
Mapa marzeń, czy to ma sens? - Jesteśmy bombardowani taką liczą bodźców, zadań, obowiązków i możliwości, że bez jasno określonych celów nie będziemy skuteczni.
Życie jest zbyt krótkie, żeby przeżyć je byle jak - O miłości, trudnych rozstaniach, o tym, że życie może być bajką i nigdy nie jest za późno na zmianę…
Sezon na niewierność? - W obecnych czasach ludzie starają się żyć w zgodzie z własnymi ideałami i potrzebami. Dla związków nie jest to dobry sygnał.
Kłamstwa, którymi żyjemy - ”Prawda”. A cóż to jest prawda? Czy istnieje jedna prawda, czy każdy ma swoją?
CO JEST WAŻNE W TWORZENIU ZDROWYCH RELACJI? CZ. 1 - Każdy za nas jest inny, jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Dobierając się w pary, chcemy
CO JEST WAŻNE W TWORZENIU ZDROWYCH RELACJI? CZ. 2 - Akceptacja i drugiej osoby oraz wzajemne zaufanie stanowią dwa pierwsze filary tworzenia zdrowej relacji.
CO JEST WAŻNE W TWORZENIU ZDROWYCH RELACJI? CZ. 3 - Tylko powiązanie tych cech i wzajemne dbanie o relacje, może przyczynić się do
Nie ma takiej siły… - Może za jakiś czas będziemy potrafiły cieszyć się z tego, że ta ważna dla nas osoba jest naprawdę szczęśliwa?
Jak zapomnieć o wielkiej miłości? - Chcąc poradzić sobie jak najlepiej z rozstaniem, uważajmy na to, co do siebie mówimy!
Nie jestem wspaniały – Lubię to! - Jeżeli ktoś uważa, że jesteś wspaniała, i chwali cię, znaczy to, że jest w dobrym nastroju, nic więcej.
Kochać za bardzo - Jest bardzo cienka granica w byciu blisko z drugą osobą i w „byciu  za blisko”.
Ryzykowny sprawdzian - Często już na początku związku, słyszymy „ostrzeżenie” ze strony partnera, że może nam dużo rzeczy wybaczyć, ale zdrady nie zniesie.
Pokochaj siebie na nowo - W swojej pracy bardzo często spotykam się z pytaniem – Jak mam pokochać siebie?
Cudzy scenariusz - Kiedy powiedział: – Jeszcze żadna nie usidliła mnie na dłużej – uznała to za zaproszenie do gry, w której ona ma szansę wygrać.
Recepta na samotność - Wszyscy mamy potrzebę bycia rozumianym, akceptowanym i kochanym.
Wewnętrzny DIALOG - Wewnętrzna mowa ma ogromną siłę i wpływ na to, co myślimy o sobie i
Lęk przed bliskością - Człowiek jako istota społeczna dąży do bycia w relacjach z innymi ludźmi
Zamiast nowej sukienki - Założę się, że wiele osób uczestniczących w psychoterapii nie zamieniłoby 50 minut rozmowy z psychoterapeutą na kolejną nową wystrzałową sukienkę czy torebkę lub buty...
Jak powinna wyglądać intymność w związku? - Intymność, inaczej bliskość jest bardzo ważna w każdym związku partnerskim. Jest to silna więź emocjonalna łącząca
Sprowadź swój związek na odpowiednie tory. - Związek to dwie osoby i wspólna praca .
Poczucie wartości drogą do wyjścia z poczucia izolacji - Kształtowanie poczucia własnej wartości jest procesem wieloetapowym
Miłość za miłość - Na co wymieniała swoją miłość do Narcyza? W zamian dostawała skrawki zainteresowania, rozmowy o niczym i odrobinę jego cennego czasu.
Temat tabu: psychoterapia - Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie psychoterapii.
Samotność, jakaś ty przeludniona - W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o samotności. Czym ona właściwie jest?
Na Święta i Nowy Rok - Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, chcemy Wam opowiedzieć dwie bajki jakie zrodziły się podczas spotkań i rozmów w gabinecie Sylwii Krajewskiej.
Jak spędzasz Sylwestra? - „Nie mam z kim pójść na Sylwestra” – to jedno z głównych utrapień singielek.
Kolęda singla - Warto rozpocząć przygotowania do świąt, od pozytywnego myślenia.
Marzenia się spełniają - Kto nie marzy, ten do niczego nie dojdzie.
Co było ze mną nie tak? - Dlaczego ciągle jestem sam, co jest ze mną nie tak? Przecież tak się staram.
Jak żyć długo i szczęśliwie? - Komunikacja to nie próba sił, a proces przynoszący korzyści, choć należy też pamiętać o tym, że porozumienie nie musi oznaczać zgody.
Chcę znów mieć udany związek ! - Z czasem w związku odkrywamy, że nie jesteśmy wyłącznie jednością i zaczynają pojawiać się rozczarowanie, a złudzenia rozwiewają się.
Daltoniści ludzkich uczuć - Pokaże ci wspaniałą zabawę, ale zawsze przyjdą rachunki do zapłaty. Będzie się uśmiechał i oszukiwał, i będzie przerażał cię swoim spojrzeniem.
Miłosne IQ - Niektórzy bardzo błyskotliwi ludzie, mający bardzo wysokie IQ mają wyjątkowo nieudane życie miłosne.
Każdy potrzebuje kogoś - Ukrywając się za „murem” samotności robimy sobie krzywdę.
Właściwa odległość - Bliskość w związku buduje się między innymi dzięki znalezieniu właściwej między dwojgiem ludzi odległości.
Ja bez woli… On jak żywioł - Zakochaniem określało się stan niepoczytalności umysłowej, za sprawą której ludzie nie mogli spać, jeść i trudno im było skoncentrować się na sprawach życia codziennego.
Dlaczego kobiety nie odchodzą? - Jest wiele przyczyn, dla których kobiety nie odchodzą i przez długie lata tkwią w związkach opartych na przemocy..
Trudne rozstania - Przeważająca większość naszych zachowań jest wynikiem decyzji.
W szponach lęku - Pod wpływem lęku człowiek czuje się rozbity fizycznie i psychicznie, obolały, nie jest zdolny do myślenia, podejmowania decyzji. Jest to stan podobny do choroby.
Sieć pomocy - Czasami osobom z poczuciem pustki i samotności, która w wielu przypadkach bierze się z niepewności, przykrych doświadczeń i nieśmiałości, łatwiej jest nawiązać kontakt z ludźmi za pośrednictwem świata wirtualnego.
Porozmawiajmy - W początkowych fazach związku partnerzy są zazwyczaj sobą zauroczeni: nie mogą przestać o sobie myśleć, rozumieją się bez słów
Zabójcza służba - Ona potrzebowała 10 lat by zrozumieć, że on był BIORCĄ a ona DAWCĄ ...
O dzieciach kochanych za mało - Dużo piszemy o kochaniu za bardzo partnera. Zastanówmy się też nad dziećmi. Mogą być kochane za mało, ale można też kochać je za bardzo.
Tego można się nauczyć - Rozwiązując konflikt z partnerem należy brać pod uwagę zarówno własne zdanie, potrzeby i pragnienia, jak i naszej drugiej połówki.
Kochanie, to tylko przyjaciółka - Zdrada jest bolesnym doświadczeniem.
Pokochać siebie - Sposób, w jaki postrzegamy siebie, czyli samoocena, ma wpływa na nasze uczucia i zachowania.
Chce Cię KOCHAĆ ! - Tomek chciałby się zakochać, ustatkować, założyć rodzinę.
Prywatny koniec świata - Kiedy wali się nasz świat potrzebujemy wtedy wsparcia kogoś, kto zapanuje nad sytuacją i pomoże nam odzyskać panowanie nad własnym życiem.
Języki Miłości … - samo kochanie w miłości nie wystarczy.
Mity, na których budujemy nasze związki - „I żyli długo i szczęśliwie...” – To marzenie pojawia w każdej głowie, kiedy rodzi się nowy związek partnerski.
Zadbaj o siebie - Nie lekceważ drobnych przyjemności. Mogą pomóc w walce z depresją.
Poznaj swoją wartość ! - Powinniśmy postrzegać samych siebie jako cuda
Pokochaj jesień - Kilka sposobów na poprawę samopoczucia.
jestem z NARCYZEM… i co teraz ? - Narcyz przyciąga i pociąga. Jest społecznie atrakcyjny.
Jak dbać o miłość na każdym etapie związku… - Warto pielęgnować uczucie, bo gdy o nie nie dbamy, słabnie więź między nami.
Ryzyko oswojenia - Dlaczego choć przecież bardzo chcemy kochać i być kochanymi, tak trudno przychodzi nam zaangażowanie się w relację z drugim człowiekiem?
Gdy kochasz za bardzo - „..Miłość Ci wszystko wybaczy. Smutek zamieni Ci w śmiech. Miłość tak pięknie tłumaczy: zdrade i kłamstwo i grzech..” (fragm.. piosenki Hanki Ordonówny)
Mity i fakty - W społecznym odczuciu to kobieta jest odpowiedzialna za związek i za rodzinę. Gdy w małżeństwie nie układa się najlepiej, zwykle bierze na siebie całą winę.
Niebezpieczne podróże w czasie - U niektórych osób obawy o to co będzie i rozrachunki z tym, co się zdarzyło, przesłaniają rzeczy, którymi można cieszyć się teraz.
TERAPIA DOROSŁYCH DZIECI ALKOHOLIKÓW ‘DDA’ - Najskuteczniejsza terapia DDA odbywa się podczas pracy grupowej. Podstawą terapii DDA jest opuszczenie starej tożsamości i zbudowanie nowej.
W niewoli własnej roli - Bo nie należy mieszać miłości z niewolnictwem serca. Miłość, która prosi jest piękna, ale ta, która błaga jest uczuciem lokajskim. Antoine de Saint-Exupéry
Matki i córki - Najlepsze, co matka może zrobić dla swojej córki, to przekazać jej jak najwięcej miłości, akceptacji i bezpieczeństwa.
Gdy kochanie jest nałogiem - Kochanie za bardzo to niedojrzałe uczucie powodujące uzależnienie porównywalne z alkoholizmem
Kobieta i mężczyzna - „Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic”. ks. Jan Twardowski
To źle lubić seks? - W uzależnieniu od seksu tak naprawdę wcale nie o seks chodzi.
Pomoc psychologiczna online Pomoc psychologiczna online - Na co zwrócić uwagę, zanim powierzymy nasze intymne problemy specjalistom w sieci.
Druga strona medalu - Historia Beaty jest jedną z setek opowieści o rodzinach, w których występuje problem uzależnienia i współuzależnienia.
Oblicza zdrady - Zdrada jest jednym z najbardziej traumatycznych doświadczeń, jakich można doświadczyć w związku.
To nie jest Miłość - To nie przypadek z kim się wiążemy. Jeśli każdy przeanalizuje swoje związki, ujrzy podobne mechanizmy, powtarzalne schematy zachowań, oczekiwania, sytuacje, konflikty, cechy partnera.
Gdy mama kocha za bardzo - Jeżeli zalęknione dziecko widzi w naszych oczach niezdecydowanie i strach, jego własne lęki jeszcze bardziej się nasilą.
Ważne spotkanie - Na początek znajdź czas na spotkanie z najważniejszą dla ciebie osobą. Wybierz miejsce spotkania, takie, w którym czujesz się dobrze, bezpiecznie i swobodnie.
Ile jesteś wart? - Nie zastanawiamy się dlaczego czujemy bezsilność, brak motywacji do zmiany pracy czy denerwujących nas nawyków. Latami tkwimy w sytuacjach, które chcielibyśmy zmienić, a mimo to nie podejmujemy żadnych działań w tym celu.
Twoja wartość - Być może lepiej poczułbyś się, gdyby ktoś podał Ci pomocną dłoń? U nas ją znajdziesz
Kryzys związku - W dzisiejszych czasach obyczajowych przemian coraz łatwiej jest się rozwieść, wobec czego rozwód staje się zjawiskiem trochę anachronicznym.
Kto jest WAŻNY? - Jeśli jestem asertywny, to jestem zadowolony z siebie i z innych.
Bądź sobą! - Asertywność jest odległa od magii, niewiele ma wspólnego z agresją i nie tak łatwo wprowadzić ją w życie.
Zbyt dużo miłości - Wiele osób nie potrafi budować zdrowych relacji z partnerem, bo... kochają za bardzo.
Whisky, moja żono… - W pijanym związku nic nie jest normalne i nigdy nie było normalnie. /.../Nawet najgorszy dzień dziś jest lepszy od najbardziej udanego wtedy.
Za wszelką cenę - Może ty lub ktoś z twoich bliskich zetknęliście się już z pojęciem stalkingu?
Zdradliwy pocieszyciel - „Kiedy tego nie masz, czujesz się źle, kiedy to masz nie czujesz się dobrze”
Za grzechy rodziców - Podświadomie szukamy partnera, który pozwoli nam odtwarzać zadania, sposób postępowania i atmosferę z wcześniejszych lat.
Odchodząc zabierz mnie - Rozstanie z partnerem to unicestwienie jakiejś cząstki siebie. Jednak, by życie mogło toczyć się dalej, należy pozwolić odejść przeszłości i zacząć żyć tym, co mamy teraz.
Samotność nad talerzem - Jak to możliwe, aby młoda kobieta ważąca 35 kilogramów narzekała, że jej brzuch i uda są za grube?
Żona idealna - Przed zawarciem związku małżeńskiego mój partner był wspaniałym mężczyzną. Dbał o mnie, liczył się z moim zdaniem, organizował wspaniałe wycieczki, zaskakujące niespodzianki. Wszystko zmieniło się po ślubie.
Lustro, które zniekształca - Jesteśmy dla siebie głosem, który często sam siebie krytykuje. I nie byłoby w tym nic złego – każdy popełnia błędy. Problem w tym, że krytykujemy i ganimy się zbyt często.
Wybór czy konieczność? - Pozostając w związku czy będąc samemu wciąż sami kierujemy własnym życiem, każdego dnia dokonujemy wyborów, za które nikt inny oprócz nas samych nie poniesie konsekwencji.
Gdy seks nadaje sens - Seks kojarzy się nam z czymś bardzo przyjemnym i pożądanym, więc ciężko sobie wyobrazić, że w pewnych sytuacjach może szkodzić...
Jej wysokość elegancja - Przyzwyczailiśmy się do krótkich wiadomości tekstowych (sms-ów), łatwiej i szybciej jest nam „kliknąć” w emotio-ikonkę niż wyrazić to słowem lub napisać – szybciej odczytujemy obraz niż list.
Rozwód krok po kroku - W pewnych sytuacjach jedynym sposobem na rozwiązanie małżeńskich problemów jest rozwód. To bolesne wydarzenie dla większości ludzi. Niezależnie emocji, jakie mu towarzyszą,wymaga przejścia kilku etapów procedur prawnych.

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - Jak sobie radzić z rozstaniem - Pomoc psychologiczna online