Paulina Karauda

Absolwentka psychologii Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Obecnie uczestniczka czwartego roku psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie przygotowującego do certyfikatu psychoterapeuty. Ukończyła kurs w zakresie samodzielnego przygotowywania i prowadzenia szkoleń, warsztatów umiejętności psychospołecznych prowadzony przez Szkołę Trenerów Progress w Lublinie, przygotowujący do uzyskania rekomendacji trenerskich Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła Studium Pedagogiczne oraz I stopień  Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizowanym przez Stowarzyszenie „Niebieska Linia”. Odbyła liczne szkolenia w zakresie pomocy osobom doświadczającym przemocy w rodzinie i pracy z osobami pokrzywdzonymi przemocą seksualną.

Doświadczenia zawodowe zdobywała przez 5 lat, między innymi w Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzonym przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności „Bona Fides”, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Ośrodku Pomocy Społecznej.

Pomaga przede wszystkim osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie, wychowanym w rodzinach dysfunkcyjnych, w rodzinach z problemem alkoholowym, osobom po przejściach traumatycznych z syndromem stresu pourazowego, z niską samooceną, z cechami współuzależnienia od partnera, będącym w kryzysie związanym ze stratą: żałobą, rozstaniem, zmianą sytuacji rodzinnej, osobom doświadczającym trudności w budowaniu bliskich i satysfakcjonujących relacji, doświadczającym głębokiego lęku i smutku w życiu, chcącym zwiększyć świadomość siebie, parom i rodzinom przeżywającym różnego rodzaju kryzysy.

W Psychocentrum prowadzi:  terapie indywidualne osób dorosłych i młodzieży,  terapie rodzin, par,  oraz terapie online, za pośrednictwem skype.

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ