Joanna Cholewa

psycholog, pedagog, psychodietetyk

Absolwentka Psychologii Organizacji i Zarządzania w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie  oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie oraz studiów podyplomowych na kierunku Oligofrenopedagogika oraz rehabilitacja i edukacja osób z autyzmem i studiów podyplomowych w Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Poradni Dietetycznej, w przedszkolach niepublicznych jako psycholog z dziećmi z autyzmem, Zespołem Aspergera, ADHD, FAS, a także niepełnosprawnością intelektualną, w Centrum Kompleksowej Terapii „Spektrum” w Grodzisku Mazowieckim. Pracowała również jako terapeuta środowiskowy oraz psycholog i terapeuta w Specjalistycznym Centrum Diagnozy i Terapii w Warszawie.

Poszerzała swoje umiejętności z zakresu prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych, terapii ręki, sensoplastyki, arteterapii oraz wiele innych.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz z osobami dorosłymi.

Prowadzi terapię indywidualną  z dziećmi i młodzieżą, konsultacje rodzinne, okołorozwodowe z rodzicami i dziećmi, konsultacje z rodzicami i z dziećmi z problemami związanymi z uzależnieniami od internetu, gier komputerowych, uzależnieniami substancjami psychoaktywnymi.

Pracuje z osobami, które przeżywają kryzys w pracy, wypalenie zawodowe, doświadczają mobbingu, dotkniętych stalkingiem. Pracuje z osobami  z trudnościami związanymi z sytuacją pandemiczną, doświadczających trudności w związku.

Pracuje z młodymi kobietami chcącymi podnieść swoją samoocenę. Zajmuje się również profilaktyką zaburzeń odżywiania tj. anoreksja, bulimia, otyłość, cukrzyca typu II oraz inne. Specjalizuje się w pomocy psychologicznej osobom dotkniętym depresją, lękiem, chronicznym stresem, Zespołem Stresu Pourazowego, DDA, a także pomaga młodym parom w odnajdywaniu właściwej drogi. Pomaga odzyskać wiarę w siebie, wspomaga młode osoby, które chcą poszerzyć horyzonty wiedzy ku zdobyciu kariery zawodowej.

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - Jak sobie radzić z rozstaniem - Pomoc psychologiczna online