Iwona Figurska

Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Obecnie studiuje na  Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień w Szkole Specjalistów Terapii Uzależnień i Współuzależnień „Care-Brok”. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Szpitalu Specjalistycznym MSW w Otwocku (OLU), w Szpitalu Mazowieckim na Oddziale osób uzależnionych z podwójną diagnozą dla dzieci i młodzieży, w prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień w Józefowie a także jako wykładowca w Wyższej Szkole Finansów i Administracji i Trener warsztatów dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Staż zawodowy odbyła w Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnień NZOZ w Działdowie.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach organizowanych przez towarzystwa psychologiczne i szkoły psychoterapeutyczne.

Swoją pracę podaje regularnej superwizji prowadzonej przez superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologii. Od ponad dwudziestu lat pracuje z ludźmi i dla ludzi. Jej celem od zawsze było niesienie pomocy i wsparcia, dziś to już nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. To co ceni najwyżej to bogactwo doświadczeń w kontakcie z drugim człowiekiem, brak rutyny i nie kończące się wyzwania. Jako wieloletni pracownik korporacji mogła poznać i doświadczyć trudności z jakimi borykają się osoby zajmujące różne szczeble na drabinie kariery. Jako terapeuta poznaje i doświadcza zarówno szybkich przełomów jak i powolnych kroków ku pokonaniu przeszkody.

Prowadzi terapię indywidualną oraz grupową w wymiarze krótko- i długoterminowym. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i osobami, które doświadczyły skutków uzależnienia w rodzinie, DDA i DDD.

Pomaga osobom doświadczającym cierpienia, którego źródłem są m.in. zaburzenia o charakterze depresyjnym, osobom przeżywającym kryzysy zawodowe związane z utratą lub zmianą pracy, a także osobiste związane m.in. z rozwodem, nieporozumieniami w relacji z bliskimi oraz stratą.

Pracuje z osobami doświadczającymi stresu, z osobami borykającymi się z niską samooceną i mającymi trudności w takich obszarach jak m.in.: nawiązanie i/lub utrzymywanie bliskich relacji, nadmierne poczucie odpowiedzialności i kontroli, niekontrolowane wybuchy złości, impulsywność i trudności w radzeniu sobie z agresywnością, nieadekwatna nieśmiałość i wycofanie, poczucie braku sensu życia

W Psychocentrum prowadzi:  terapie indywidualne osób dorosłych ,  terapie par oraz grupy terapeutyczne i rozwojowe.

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - Jak sobie radzić z rozstaniem - Pomoc psychologiczna online