Dorota Trzaska

psycholog, psychoterapeuta.

Pracuje w podejściu doświadczeniowym, łącząc osiągnięcia różnych nurtów psychoterapii humanistycznej oraz focusingu.

Ukończyła 4-letnią Szkołę Psychoterapii rekomendowaną przez PTP, w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.  Studia odbyła na SWPS na kierunkach psychologia społeczna oraz społeczna psychologia kliniczna. Uczestniczyła w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach, takich jak Kurs Interwencji Kryzysowej Grupy Arkan, czy Kurs Terapii Par metodą EFT prowadzony przez Rhondę Goldman.

Jest członkiem Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej.

Doświadczenie zdobywała w trakcie staży i pracy w warszawskich poradniach i szpitalach psychiatrycznych, Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej Inigo, w poradniach dla dzieci ze Spektrum Autyzmu oraz w Akademickim Centrum Terapii i Rozwoju SWPS.  W pracy terapeuty pomaga jej również wieloletnie doświadczenie w korporacji, również na stanowiskach związanych z zarządzaniem zespołem.

Najchętniej pracuje w obszarach: trudności w relacjach, żałoba, rozstania, kryzysy, doświadczanie lęków, depresja, zaburzeniach psychosomatycznych, anoreksja, konflikty egzystencjalne, a także z dziećmi z Zespołem Aspergera i zaburzeniami zachowania i trudności wychowawcze. Prowadzi również konsultacje dla rodziców i szkolenia dla nauczycieli z  komunikacji i asertywności.

Prowadzi: terapie indywidualne osób dorosłych i młodzieży, terapie par, konsultacje dla rodziców, oraz terapie online.

Okiem
eksperta

Być może w tekstach, które piszą dla Ciebie psychologowie i terapeuci odnajdziesz siebie, swój problem, odkryjesz, że sytuacje tu opisane, to również Twoja historia…

WIĘCEJ

Moja
historia

Dziękujemy za to, że do nas tak licznie piszecie. Listy świadczą o tym, że jesteśmy Wam potrzebni.

WIĘCEJ

Chwila
dla siebie

Jeśli lubisz teksty z ukrytym przesłaniem, zajrzyj tu koniecznie! W tej rubryce obowiązuje jedna bardzo ważna reguła. Otóż bohaterem/bohaterką każdej historii… jesteś Ty.  Zebrane tu myśli, sentencje i historie pomogą Ci odkryć to czego jeszcze o sobie nie wiesz.

WIĘCEJ